Co je rituál?

Rituál je jakési zastavení v čase v důležitých meznících našeho života. Je to jeden z mnoha způsobů, jak jít cestou transformace a transcendence, prostřednictvím níž se stáváme celistvější. Je to magický čas, který nám umožňuje otevřít brány s něčím, co nevidíme pouhým okem, ale mnohdy velmi dobře cítíme. Místo, kde můžeme nalézt pochopení, uzdravení a přijetí. Je to mystický tanec na rozhraní mezi světem hmoty a světem ducha, kde se setkávají lidská vůle a universální moudrost.

Chcete, aby vaše svatba byla neobyčejná a měla uplně jinou hloubku?
Nestačí Vám jen papír z úřadu?
Svatební rituál

V dnešní době stále více lidí hledá nový způsob, jak prožít tento významný den a čas oslavy lásky. Svatební rituál přináší do tohoto dne více výjimečnosti,  hloubky, až posvátnosti. Je to velmi důležitý přechod pro každý pár, kde je třeba si uvědomit, co se pro ně mění. Co opouštějí a co nového přichází. Je to zastavení se a zvědomení si, jaké hodnoty chtějí novomanželé žít ve svém svazku a kam směřují. I tady má velký vliv záměr a přání, co člověk volá do nové etapy života.
Každý obřad je tvořený na míru. Může mít podobu velmi minimalistickou až civilní. Nebo více spirituální, kde lze zapojit žehnání živlů, či další šamanské a pohanské prvky. Například rituál svazování rukou, očista kouřem a vodou, práce s šamanským bubnem.
Rituál vedu společně se svým partnerem, aby byl zastoupen i mužský prvek. Vše si domluvíme na schůzkách před obřadem, kde sladíme vaše přání s principy rituálu.

Máte rádi výjimečnost? Dopřejte si ji i v tento významný den

Chcete si objednat váš Svatební rituál? Zažít svůj svatební den trochu jinak?
Ozvěte se mi. Ráda vám odpovím na otázky. Nastíním možnosti, jak by vše vypadalo. Až poté se rozhodnete, zda je tahle možnost pro vás.
První krátká konzultace je nezávazná a zdarma.

Zavolejte mi na telefon
+420 739 499 317

Napište mi na e-mail
kapkystesti@gmail.com

Rituál je velmi hluboká a transformační práce na mnoha úrovních.
Jeho pole pracuje několik dní před i po rituálu.
Přechodové ženské rituály

Každá žena prochází několika mezníky, kdy se její život ve větší, či menší  míře mění. Prvním hlavním přechodem je dospění v ženu. První menstruace je důležitá změna. Často Však v dnešní i nedávné době velmi opomíjená. Naštěstí rituál nezná čas a tak si tento prožitek můžeme dopřát i v dospělosti. Rituál Menarche opět tvořím na míru. Ať už se jedná o ten aktuální pro mladou dívenku, pro jednotlivou ženu. A nebo ho lze udělat i pro skupinu žen. Záleží na vašem přání.

Dále do této skupiny patří Předsvatební rituál pro nevěstu. Rituál, kde se žena v tento významný čas zastaví a má možnost se podívat na své obavy ze změny, ztráty svobody, nepřijetí partnerovy rodiny, či jména, špatné zkušenosti z předešlých vztahů. Je to možnost uzavřít jednu životní etapu a s jasným záměrem vstoupit do manželství. Součástí rituálu může být i péče a nabrání sil na svatební den.

Dalším silným přechodem pro ženu je moment, kdy se stává matkou. Samotný porod je přechodovým rituálem a na něj je možné se naladit a trochu připravit v Předporodním rituálu. A pak vše s láskou uzavřít v Poporodním rituálu. Oba rituály jsou tvořeny tak, aby vám pomohly těmito změnami projít, co nejlaskavěji. Je možné si projít oba nebo jen jeden, každá žena nejlépe cítí, co je pro ni to pravé. I v těchto rituálech je možnost si dopřát péči nejen o ducha, ale i tělo. Vše je předem domluveno na konzultacích před rituálem. V neposlední řadě  mezi rituály spojené s mateřství patři rituál Ukončení kojení. Zde si maminka „bere své tělo zpět“. Je to krásný moment poděkování sama sobě a svému tělu za dar výživy pro své dítě.

V pozdějším věku jsou pro ženy aktuální rituál Moudré krve a rituál Prázdného hnízda. Ten první je, jak název napovídá, opět spojen s menstruační krví, kdy ženě končí cyklus a krev se „stahuj do nitra“. Žena se s každou menstruací stává silnější a moudřejší, stoupá si do své ženskosti a s tou poslední se jí stává. Říká se, že přichází do období Vědmy – Moudré ženy, která si je vědoma svých darů. Svou péči druhým již dala a teď pro ni přichází čas péče pro sebe.  Rituál Prázdného hnízda se dělá v momentě odchodu dětí z domu. Tento čas bývá pro spoustu žen „nenápadně náročný“ a hlavně má velký vliv i na partnerství. V momentě, kdy se podíváme na naše představy a hezky vše obejmeme v bezpečné prostoru, můžeme touto změnou snáze projít.

Rituál je přechod, pohyb naší duše. Uzavírá jednu etapu života a otevírá novou.
Zdravé uzavření minulosti, tvoří prostor pro příchod nového.
Přechodové osobní, či partnerské rituály

Osobní přechodový rituál je ideální dělat v momentě, kdy cítíme, že uzavíráme jednu etapu života a vstupujeme do nové. Mohou to tedy být rituály narozeninové, při změně práce, bydliště nebo když cítíme nějakou naši vnitřní změnu a chceme ji dát patřičnou důležitost a starou podobu nás samých hezky uzavřít.
Patří sem i rituály posledního rozloučení, či pro nenarozené děti.

Jedním velkým tématem, které často přehlížíme a neumíme ho, je dobré ukončení našich partnerství a manželství. Rozchodové a rozvodové rituály jsou důležité hlavně pro naše budoucí vztahy. Zdravě ukončený vztah, si pak neneseme do vztahu budoucího,  můžeme s novým partnerem lépe kráčet cestou lásky. Rituál je možné dělat individuálně i s bývalým partnerem. Pro mnohé je to nepředstavitelné, ale má vlastní zkušenost s rozvodovým rituálem byla opravdu krásná. Stále na ni s bývalým manželem s láskou vzpomínáme.

Rozhovor o rituálech s Terez Kantu

Níže můžete shlednout rozhovor, který byl natáčen s Terez Kantu v rámci kongresu Domov jako silové místo.

Snímek Obrazovky 2023 12 08 V 8.33.01